פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 

 

 

 

 

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים
דף הבית>>פרסומים >>חברת פרוטליקס מודיעה על טיפול בחולה הגושה הראשון, בפאזה 1 של הניסוי הקליני ב-PRX-112 - תרופה למתן אנזים דרך הפה אוראלי לטיפול במחלת הגושה

פרסומים

חברת פרוטליקס מודיעה על טיפול בחולה הגושה הראשון, בפאזה 1 של הניסוי הקליני ב-PRX-112  - תרופה למתן אנזים דרך הפה (אוראלי) לטיפול במחלת הגושה

כרמיאל, ישראל, 2 באפריל, 2013. חברת פרוטליקס דווחה היום שהחולה הראשון קיבל טיפול  ב PRX-112במסגרת ניסוי קליני פאזה 1 באנזים GCDבמתן פומי, לטיפול במחלת הגושה. GCDלמתן דרך הפה הינו האנזים גלוקוצרברוזידאז (GCD) המבוטא בתאי צמח ונשמר בתוך תאי הגזר, ובכך הינו מוגן באופן טבעי בתוכם, וניתן לתת אותו לחולים דרך הפה. חברת פרוטליקס מצפה שניסוי פאזה 1 יסתיים במהלך הרבעון השלישי של 2013.

"בשימוש ב-GCDבמתן פומי אנו נעזרים במאפיינים הטבעיים של תאי הצמח להעביר אנזים פעיל לזרם הדם של החולים" אמר פרופסור ארי זימרן, מנהל מרפאת הגושה במרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים, חוקר מוביל. "אנו מאמינים שמתן GCDדרך הפה יאפשר שיפור באיכות החיים של החולים, מבלי להתפשר על היעילות והבטיחות של הטיפול".

פאזה ראשונה של הניסוי הקליני היא ניסוי פרמקוקינטיקה ובטיחות, בהתוויה פתוחה, ונועד להעריך את ההעברה של האנזים לאחר מתן פומי ב-12 נבדקים, חולי גושה. המשתתפים יקבלו תאי גזר מורחפים בנוזל, במתן פומי בודד במסגרת הטיפול הראשונה בניסוי, ושלוש מנות יומיות עוקבות במהלך הטיפול השני בניסוי. ניסויים פרה קליניים של ה-GCDהפומי הוכיחו את יציבות האנזים בתא הגזר ואת היכולת של דופן הצלולוז של תא הצמח להגן על האנזים מפני פירוק במהלך המעבר בדרכי העיכול במודל in vitroשל הקיבה והמעי. בנוסף לכך, הן חולדות והן חזירים שהואכלו ב112PRX , תאי גזר שעברו ייבוש בהקפאה המבטאים את אנזים GCD, הראו הן רמות אנזים בפלסמה והן צבירה של האנזים הפעיל באברי מטרה כגון טחול וכבד.

ד"ר עינת בריל אלמון, סמנכ"ל בכירה פיתוח מוצרים, בפרוטליקס הוסיפה:"הוכחנו בהצלחה את יכולת תאי הצמח להוות אמצעי למתן פומי במספר חלבונים טיפוליים בניסויי החיות שביצענו. אנו מאמינים כי תוצאות הניסוי ב-GCDהפומי יספקו תימוכין נוסף לכך שמנגנון המתן האוראלי הזה יכול להיות ישים גם עבור חלבונים אחרים המשמשים לטיפול בהתוויות אחרות.

 

 

Best regards,

 

Shomrat   Shurtz

Director of Lysosomal Therapeutic Products

P r o t a l i x         Biotherapeutics

2  Snunit  Street,  Science    Park

P.O.B 455, Carmiel 20100, Israel

cell: + 972 - 52  - 8443344

 

 

 

 


לדף הקודםלדף הבא
RSS