פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 

 

 

 

 

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

דף הבית>>פרסומים >>חדשות מפורטלייקס ... על תחילת ניסוי בתרופה פומית

פרסומים

כרמיאל, ישראל, 6 במרץ, 2013, חברת פרוטליקס דיווחה היום כי קיבלה אישור ממשרד הבריאות הישראלי להתחיל בניסוי פאזה 1 בתרופת PRX-112, אנזים GCD במתן פומי, לטיפול במחלת הגושה. GCD למתן דרך הפה הינו האנזים גלוקוצרברוזידאז (GCD) המבוטא בתאי צמח ונשמר בתוך תאי הגזר, ובכך הינו מוגן באופן טבעי בתוך תא גזר, וניתן לתת אותו לחולים דרך הפה.  

פרוטליקס מתעתדת להתחיל בניסוי זה בשני מרכזים רפואיים בישראל במהלך החודש הקרוב.  

"מרבית החולים המאובחנים למחלת הגושה כיום, מטופלים בעירוי תוך וורידי של תכשיר אנזימי  מדי שבועיים. האפשרות כי יתכן ויהיה בידינו לתת לחולים מוצר אנזימי זמין במתן דרך הפה, שהינו בטוח ויעיל, עשויה לשפר את איכות חיי החולים, וזאת מבלי להתפשר בנושא היתרונות של טיפול אנזימי" מסר ד"ר דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס. "תוצאות הניסויים הקליניים שלנו באנזים GCD המבוטא בתאי הצמח כאשר הוא ניתן בעירוי תוך ורידי, כבר הוכיחו שהאנזים שלנו הוא יעיל ובטוח בטיפול במחלת הגושה. כעת, בתהליך הבחינה של הGCDהפומי, מטרתנו הראשונית היא להראות רמות קליניות של האנזים בדם, לאחר מתן התכשיר לחולים דרך הפה".  

פאזה ראשונה של הניסוי הקליני היא ניסוי פרמקוקינטיקה ובטיחות, בהתוויה פתוחה, ונועד להעריך את ההעברה של האנזים לאחר מתן פומי ב-12 נבדקים, חולי גושה. המשתתפים יקבלו 250 מ"ל של תאי גזר מורחפים בנוזל, במתן פומי בודד במסגרת הטיפול הראשונה בניסוי, ושלוש מנות יומיות עוקבות במהלך הטיפול השני בניסוי. חברת פרוטליקס מצפה כי ניסוי פאזה ראשונה יסתיים במהלך ברבעון השני של 2013. ניסויים פרה קליניים של ה-GCD הפומי הוכיחו את יציבות האנזים בתא הגזר ואת היכולת של דופן הצלולוז של תא הצמח להגן על האנזים מפני פירוק במהלך המעבר בדרכי העיכול במודל in vitro של הקיבה והמעי. בנוסף לכך, הן חולדות והן חזירים שהואכלו ב -112PRX , תאי גזר שעברו ייבוש בהקפאה המכילים את אנזים GCD, הראו הן רמות אנזים בפלסמה והן צבירה של האנזים הפעיל באברי מטרה כגון טחול וכבד.  

ד"ר יוסף שאלתיאל, סמנכ"ל בכיר למו"פ בחברת פרוטליקס הוסיף: "ניסויי החיות שביצענו כבר הוכיחו את יכולת תאי הצמח להוות אמצעי למתן פומי גם של חלבונים טיפוליים אחרים. חלבונים אלו כוללים למשל את חלבון אנטי TNFהמבוטא בתאי צמח, גירסא ממקור תאי צמח של תרופת etanercept (Enbrel®).  

לאור תוצאות הניסויים הפרה קליניים שלנו, אנו מאמינים שהניסויים הקליניים ב-GCD הפומי של פרוטליקס יתמכו בהשערתנו, כי פיתחנו פלטפורמה רחבה המאפשרת  מתן חלבונים פומי גם למחלות אחרות".  

 

 

 

 

 

לדף הקודםלדף הבא
RSS