פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים
דף הבית>>חדשות ואירועים>>הכנס ה-2 של העמותה הספרדית, 2002

חדשות ואירועים

כחבר בברית האירופית של עמותות למען חולי גושה היחידי הדובר ספרדית נשלחתי לייצג את הברית בכנס השני של העמותה הספרדית אשר התקיים בטולדו באוקטובר 2002.

בסוף שבוע התכנסו כ- 50 חולי גושה ומלוויהם מכל קצוות ספרד כולל האיים הקנרים, שם מתגוררת כרמן מרטל ומשפחתה (2 חולי גושה), יושבת הראש של העמותה.

 

הכנס התחיל בארוחה חגיגית לאחר נאום קצר של כרמן אשר הבטיחה הרבה עבודה למחרת וכך היה, לאחר ארוחת הבוקר התקיימו שני מפגשים: אחד של הורים לילדים חולים ואחר של בני נוער וצעירים חולים בהם דיברו על הבעיות והתלבטויות שהם מתמודדים ביום יום. לאחר מכן בזמן שבני הנוער והילדים יצאו לאחד הפארקים הקרובים, יתר המשתתפים התכנסו לבוקר של הרצאות מקצועיות ועדכונים של רופאים ומטפלים. חלק זה הסתיים עם פנל של המרצים אשר ענו לשאלות מהקהל בנושאים שונים הקשורים לטיפול בחולים. לאחר הפסקת קפה קצרה התכנסנו שוב ובמשך כ-15 דקות שהוקצבו לי ניסיתי לעדכן את הנוכחים בפעילות הברית האירופית , להכיר להם את ארצנו ואת פעילות העמותה. אחרי קיבל רשות הדיבור אורח של הכנס, יו``ר העמותה המקסיקנית אשר סיפר על הבעיות והתלבטויות של החולים במקסיקו.

 

בשלב זה הסתיימו כל ההרצאות ולאחר ארוחת צהרים המשתתפים הוזמנו לטיול מודרך בעיר טולדו העתיקה אשר הסתיים בארוחת ערב וריקודים במסעדה בעיר העתיקה, חולים בני משפחותיהם, נציגי חברות תרופות ומטפלים הציגו לראווה את היכולות האומנותיות שלהם בריקודים מכל הזמנים.

 

למחרת היום התכנסו חברי העמותה לעסוק בנושאים הקשורים לפעילות העמותה בין הנושאים שטיפלו בהם: כיצד יראה הכנס הבא של העמותה האמור להתקיים בסוף אוקטובר השנה בסרגוסה. ארגון המפגש על ידי כרמן היה למופת. כל הנקודות שהועלו על ידי המשתתפים והועדה המנהלת סוכמו ותוך פחות משלוש שעות כל המשתתפים היו על אוטובוסים מוכנים לחזור למקום מגוריהם.

 

חזרתי עם הרבה רעיונות חדשים לנסות ולהפעיל במפגשים שלנו בתקווה שנוכל ליישמם כבר בכנס הקרוב ואולי בשנה הבאה לארגן גם בארץ כנס חולים במסגרת סוף שבוע, תלוי במשאבים שיעמדו לראשותנו ולשיתוף הפעולה מצד חברי העמותה.

לדף הקודםלדף הבא
RSS