פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים
דף הבית>>חדשות ואירועים>>דברי היו``ר החדש של העמותה

חדשות ואירועים

שלום,

 

תחילה ברצוני להודות לכם על תמיכתכם והאמון שנתתם בי.

 

תרשו לי להודות במיוחד לדורית. דורית, בעזרתם של חברים נוספים ובמיוחד פרופ` זימרן, הגו את רעיון הקמת העמותה במטרה לשכנע את משרד הבריאות, קופות החולים וכל הגורמים האחרים לאפשר לחולים הזקוקים לתרופה, לקבלה במימון המדינה.

 

העמותה הוקמה ב-1991. המאבק שדורית ניהלה יחד עם קומץ של משפחות נוספות היה קשה וארוך. אינספור פגישות עם חברי כנסת, משרד הבריאות, מנהלי קופות החולים, עיתונות וטלוויזיה וכל גורם אפשרי אחר, כל זאת שלנגד עיניה מטרה עיקרית אחת, לשכנעם בחשיבות מתן התרופה לחולים.

 

לשמחת כולנו מאבקה נשא פרי וב-1995, כתוצאה מפעילותה האינטנסיבית הוכרה המחלה כאחת מתוך 5 המחלות הקשות המחייבות מתן תרופה לכל מי שזקוק עפ``י החוק,  והתרופה נכנסה לסל הבריאות. בזכות המאבק שדורית ניהלה יכול היום כל חולה שזקוק, לקבל את התרופה וכך מאות חולים יכולים לנהל חיי שיגרה בריאים.

 

אך בזאת לא תמה פעילות העמותה, אמנם המטרה המרכזית הושגה, אך חשוב היה להוגי רעיון הקמת העמותה להמשיך את פעילותה, לשמור על האינטרסים של החולים, לדאוג ולשפר את השירותים הניתנים להם ולבני משפחתם. וכך ניתן למנות את פרויקט טיפולי הבית, ימי הקיף, הכנסים, גושיתון האתר והפורם, ועוד פעילויות רבות ומגוונות שהעמותה עושה לשיפור איכות חייהם של החולים ובני משפחתם.

 

קצרה היריעה מלתאר את זכויותיה של דורית בהקמה ובניהול העמותה. דורית, בתבונתה הרבה ובמסירותה, הביאה את העמותה להישגיה הרבים שאנו עדים להם כיום. דלתה  הייתה פתוחה תמיד, בכל סיוע לחברי העמותה ולא חסכה בשום מאמץ כדי לעזור ולקדם את עניינם של החולים, וכל זאת מתוך נכונות אמיתית, רצון ובאהבה.

 

דורית כיהנה כיושבת ראש העמותה בשתי קדנציות. גם בתקופה שלא שימשה כיושבת ראש, תמיד לקחה חלק פעיל בכל הפעילויות של העמותה וסייעה בכל הנדרש.

אני משוכנע כי כך יהיה גם בעתיד.

 

תרשו לי גם  להודות לד``ר ראול צ`רטקוף ששימש כיושב ראש העמותה במשך כ-10 שנים ותרם רבות לחיזוק וביסוס העמותה, והמשך פעילותה הענפה.

 

ולבסוף הערכתי לכל החברים האחרים הפעילים בעשייה בעמותה. כל אחד מהם מקדיש ממרצו ומזמנו לקידום העמותה במסירות ובנאמנות. אני גאה להיות חלק מחבורה זו.

 

אבקש לנצל הזדמנות זו כדי להזמין את כל אחד ואחת מכם לקחת חלק בעשייה ולתרום בקידום האינטרסים של החולים.

 

תודה ובהצלחה לכולנו.

 

 

 

לדף הקודםלדף הבא
RSS