פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים

פורום

מתמודדים עם גושה? אתם לא לבד!
בפורום תמצאו המון חברים במצב בריאותי כמוכם,
שמבינים אתכם וישמחו לייעץ, לדבר ולשתף אתכם מניסיונם.
בנוסף, אתם מוזמנים להיוועץ במומחים מובילים בתחומי רפואת הגושה שנמצאים כאן בשבילכם.
נשמח שתהיו חלק מקהילה פעילה ותומכת,
כי יחד יש לנו יותר כח.
טיפה על מנהלי הפורום:
פרופ' ארי זימרן-
 נשוי + 2 + שלושה נכדים.מומחה ברפואה פנימית ועוסק במחלת גושה על כל היבטיה משנת 1986. מנהל יחידת גושה במרכז הרפואי "שערי-צדק", שהיא המרפאה הגדולה מסוגה בעולם למעקב ולטיפול בחולי גושה, תוך מתן מענה גם לזוגות צעירים ואחרים בתחום היעוץ הגנטי למחלה זו.

גיל ברדה (אנוכי) -
בן 45 נשוי ואב לשניים, מומחה השקעות והגנות למשפחה, מתגורר בהוד השרון. מתנדב , חבר הנהלת העמותה ומנהל אתר העמותה הישראלית לגושה. 
כמנהל אתר העמותה אני עונה לשאלות המגיעות לאתר בנושא מחלת הגושה תוך כדי התייעצות עם צוות המומחים של העמותה.
 
 
 

מפרופ׳ ארי זימרן

שאלת שאלה קצרה, שהתשובה אליה אמורה להיות ארוכה ומפורטת; מכיוון שאני נמצא כעת בחו"ל בחופשה קצרה, אענה רק בראשי פרקים. למעשה, הנושא הספציפי הזה יוצג בכינוס הקרוב של העמותה, שיתקיים ביום ה' 22/11(הודעה רשמית מן הסתם תועלה גם באתר העמותה וגם בפורום).

ובכן, בעבר הייתה העייפות בדרך כלל מיוחסת לאנמיה ("חוסר דם") – אחד מהביטויים הנפוצים שמקורם הן בהגדלת הטחול (הגורמת הרס מוגבר של כדוריות דם, לכן גם מיעוט הטסיות – תרומבוציטופניה – והנטייה לדמם) והן במעורבות מוח העצם (הפרעה ביצירת כדוריות הדם); בהמשך יוחסה העייפות הכרונית לא אחת לחוסר בויטמין 12B (ששכיחותו גבוהה אפילו באוכלוסייה הכללית). בשנים האחרונות אנו מודעים למנגנונים נוספים, יותר מורכבים, שמסבירים עייפות כרונית בקרב חולי גושה, שאינה קשורה במישרין לרמת ההמוגלובין או ויטמין זה או אחר אלא לתהליכים תוך תאיים שונים; לא תמיד העייפות מתוקנת על ידי הטיפול האנזימי, אך במקרים רבים בהחלט כן ומסיבה זו – ועל כך תשמעו גם בכנס – יורחבו הקריטריונים לטיפול אנזימי ויכללו גם עייפות כרונית, לאחר שלילת סיבות אחרות (עייפות הינה תלונה שכיחה עם סיבות רבות ללא כל קשר לגושה – למשל, הפרעות בשינה המאובחנות לעתים במעבדת שינה, וחולי גושה אינם מחוסנים מפני תחלואות אחרות).

לסיכום – עייפות כרונית בהחלט יכולה להיות ביטוי עיקרי במחלת גושה ומורכבות הגורמים האפשריים מצריכה בירור רפואי מקיף, כמו זה הניתן במרכזי הגושה בארץ.

חג שמח 
ארי

שם הכותב * 
נושא ההודעה *   
תוכן ההודעה
קבצים מצורפים (pdf,doc,zip,jpg,gif)


 
 
RSS