פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים

פורום

מתמודדים עם גושה? אתם לא לבד!
בפורום תמצאו המון חברים במצב בריאותי כמוכם,
שמבינים אתכם וישמחו לייעץ, לדבר ולשתף אתכם מניסיונם.
בנוסף, אתם מוזמנים להיוועץ במומחים מובילים בתחומי רפואת הגושה שנמצאים כאן בשבילכם.
נשמח שתהיו חלק מקהילה פעילה ותומכת,
כי יחד יש לנו יותר כח.
טיפה על מנהלי הפורום:
פרופ' ארי זימרן-
 נשוי + 2 + שלושה נכדים.מומחה ברפואה פנימית ועוסק במחלת גושה על כל היבטיה משנת 1986. מנהל יחידת גושה במרכז הרפואי "שערי-צדק", שהיא המרפאה הגדולה מסוגה בעולם למעקב ולטיפול בחולי גושה, תוך מתן מענה גם לזוגות צעירים ואחרים בתחום היעוץ הגנטי למחלה זו.

גיל ברדה (אנוכי) -
בן 45 נשוי ואב לשניים, מומחה השקעות והגנות למשפחה, מתגורר בהוד השרון. מתנדב , חבר הנהלת העמותה ומנהל אתר העמותה הישראלית לגושה. 
כמנהל אתר העמותה אני עונה לשאלות המגיעות לאתר בנושא מחלת הגושה תוך כדי התייעצות עם צוות המומחים של העמותה.
 
 
 

תשובה מאת פרופ'' זימרן

צעירה יקרה,

אם את נשאית לגושה עם המוטציה "היהודית הנפוצה" והבדרך-כלל קלה N370S הרי שלא צריך לדאוג יתר על המידה, שכן גם עם האבא המיועד נשא של מוטציה כל שהיא, הרי שהסיכון בכל הריון הוא של 25% למחלת גושה מסוג 1, שאין בה מעורבות מערכת העצבים המרכזית (המוח) ושיש לה טיפול יעיל ובטוח וקיים בארץ. אם יש לך שתי המוטציות – גם N370S  וגם GG 84 – הרי שאת עצמך חולת גושה והסיפור יותר מורכב מבחינת הצורך בשלילת מצב נשאות (אפילו של מוטציה נדירה) אצל הבעל, וכאן העובדה שאת כבר בהריון מחייבת התארגנות יותר מהירה ובדיקת ריצוף הגן אצל האבא המיועד. במקרה כזה מומלץ לך להגיע לאחד ממרכזי הגושה לעבור הערכה של מצבך ולקבל יעוץ לגבי הבדיקה הנחוצה לבן זוגך. אם את נשאית רק של GG 84 – הרי שכנראה אינך חולת גושה, אבל החשיבות של שלילת נשאות למוטציות מסוימות אצל הבעל הינה כאילו היית חולת גושה עם מוטציה זו. אם בילבלתי אותך – הרי זו הראיה שעם כל הכבוד לפורום – מצבי אמת מידיים מחייבים רפואה חיה LIVR   ולא אינטרנטית, ואת מוזמנת לקבוע מפגש באחת ממרפאות הגושה ב ה ק ד ם, ושיהיה המשך הריון מוצלח ולידה קלה של תינוק/ת בריא/ה.

 בברכה
פרופ
ארי זימרן
שם הכותב * 
נושא ההודעה *   
תוכן ההודעה
קבצים מצורפים (pdf,doc,zip,jpg,gif)


 
 
RSS