פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים

פורום

מתמודדים עם גושה? אתם לא לבד!
בפורום תמצאו המון חברים במצב בריאותי כמוכם,
שמבינים אתכם וישמחו לייעץ, לדבר ולשתף אתכם מניסיונם.
בנוסף, אתם מוזמנים להיוועץ במומחים מובילים בתחומי רפואת הגושה שנמצאים כאן בשבילכם.
נשמח שתהיו חלק מקהילה פעילה ותומכת,
כי יחד יש לנו יותר כח.
טיפה על מנהלי הפורום:
פרופ' ארי זימרן-
 נשוי + 2 + שלושה נכדים.מומחה ברפואה פנימית ועוסק במחלת גושה על כל היבטיה משנת 1986. מנהל יחידת גושה במרכז הרפואי "שערי-צדק", שהיא המרפאה הגדולה מסוגה בעולם למעקב ולטיפול בחולי גושה, תוך מתן מענה גם לזוגות צעירים ואחרים בתחום היעוץ הגנטי למחלה זו.

גיל ברדה (אנוכי) -
בן 45 נשוי ואב לשניים, מומחה השקעות והגנות למשפחה, מתגורר בהוד השרון. מתנדב , חבר הנהלת העמותה ומנהל אתר העמותה הישראלית לגושה. 
כמנהל אתר העמותה אני עונה לשאלות המגיעות לאתר בנושא מחלת הגושה תוך כדי התייעצות עם צוות המומחים של העמותה.
 
 
 

תגובה

פרופסור  זימרן היקר. אתה עובד משרד הבריאות שמקושר בקשרים עבותים עם חברות התרופות. אני רק עוד חולה מהשורה, ולכן אולי אנחנו מסתכלים על הדברים בצורה שונה. צר לי, אבל אני חולק עליך בחלק מהדברים. אני לא מאמין לטענה שאין השפעה של מחיר הטיפול לנתינתו לחולים, ולראיה מספרם הלא קטן של חולים סימפטומאטים בישראל שאינם מקבלים טיפול.

נעבור לעובדות: חברת פרוטאליקס. המנכ"ל אביעזר, לקח הביתה בסוף שנת 2012 3.2 מיליון דולר הביתה. חברת סאנופי – ג'נזיים. מנכ"ל כריסטופר ויבאחר. לקח הביתה 7.5 מיליון דולר הביתה באותה שנה. שייר. מתיו אמנס. לקח 8.5 מיליון פאונד. (מקום ראשון. כל הכבוד). אני כאן מדבר על שכר המנכ"לים. אני עדיין לא מדבר על שכר שאר חברי ההנהלה, על האופציות, על הדיבידנדים לבעלי המניות, על ההוצאות המשפטיות הדרושות לאחזקת הקרטל, על היח"צ ועל הלוביזם ועל שאר מיני ביזיונות.

אתה כותב שריוחי החברות הם לטובת החולים. חבל שהמנכ"לים לא לקחו כפול כסף. בכלל החולים בכל העולם היו פוצחים בריקוד על השולחן מרוב שימחה. ואם תהפוך את המטבע לצידה השני או במקרה זה את מיליוני השטרות לצידם השני, תקבל את הסימפטומים של החולים.

אתה מצפה מהחולים שיהיו אסרי תודה  כל הזמן על הטיפול שניתן להם ועל חברות התרופות שמיצרות עבורם טיפולים. חולי הגושה לא בחרו את מחלתם. הם מקבלים את הטיפול בזכות ולא בחסד. אני הייתי רוצה שחולי הגושה יהיו אסירי תודה רוב הזמן, ובחלק קטן מהזמן יהיו ביקורתיים. הביקורת הזאת יכולה אכן לערער לפעמים את השקט התעשייתי הקדוש שכל כך חשוב לחברות התרופות, אבל אם לא תהיה ביקורת, עלול המצב הנוכחי להתקבע לעד. והוא מקובע כבר 20 שנה.

כל טוב
שם הכותב * 
נושא ההודעה *   
תוכן ההודעה
קבצים מצורפים (pdf,doc,zip,jpg,gif)


 
 
RSS