פייסבוק     צור קשר  |   פורום  |   הרשמה לדיוור

 


איך את/ה מקבל/ת את הטיפול לגושה
קבלת הטיפול בבית חולים
טיפול בבית בעזרת אחות
טיפול עצמי בעזרת מראה או בני הבית
אני לא מקבל/ת טיפול
הצבע
לרשימת כל הסקרים

פורום

מתמודדים עם גושה? אתם לא לבד!
בפורום תמצאו המון חברים במצב בריאותי כמוכם,
שמבינים אתכם וישמחו לייעץ, לדבר ולשתף אתכם מניסיונם.
בנוסף, אתם מוזמנים להיוועץ במומחים מובילים בתחומי רפואת הגושה שנמצאים כאן בשבילכם.
נשמח שתהיו חלק מקהילה פעילה ותומכת,
כי יחד יש לנו יותר כח.
טיפה על מנהלי הפורום:
פרופ' ארי זימרן-
 נשוי + 2 + שלושה נכדים.מומחה ברפואה פנימית ועוסק במחלת גושה על כל היבטיה משנת 1986. מנהל יחידת גושה במרכז הרפואי "שערי-צדק", שהיא המרפאה הגדולה מסוגה בעולם למעקב ולטיפול בחולי גושה, תוך מתן מענה גם לזוגות צעירים ואחרים בתחום היעוץ הגנטי למחלה זו.

גיל ברדה (אנוכי) -
בן 45 נשוי ואב לשניים, מומחה השקעות והגנות למשפחה, מתגורר בהוד השרון. מתנדב , חבר הנהלת העמותה ומנהל אתר העמותה הישראלית לגושה. 
כמנהל אתר העמותה אני עונה לשאלות המגיעות לאתר בנושא מחלת הגושה תוך כדי התייעצות עם צוות המומחים של העמותה.
 
 
 

לאולגה מפרופ׳ זימרן

תשובה לאולגה - ראשית דבר. ברכות להריון ואיחולי המשך הריון קל ולידה קלה וללא סיבוכים היכן שלא תבחרי ללדת. הח"מ אינו מיילד אלא רופא פנימי אבל עם ניסיון חיים לא מבוטל - כולל עם חולות גושה בדרגות חומרה שונות. אני מציע מכל לב לא ללדת בבית ולא לבחור ב"לידה טבעית" בבית חולים אבל מחוץ לחדר הלידה המקובל -  גם למי שאינה חולה ובריאותה מושלמת; לדעת גדולים ממני בריאות ילדים וילודים - לידה בבית שקולה לרשלנות רפואית הפקרות וחוסר התחשבות בטובת הילוד (אני מתאר לעצמי שעמדה זו תעורר מחלוקות על ידי לא מעט נשים או אנשים, אך אני מצטט פרופסור מכובד מהצגה קלינית שנעשתה בבית החולים שלנו). במקרה של גושה עם ובלי טיפול - הסיכון לסיבוכים מיילדותיים יותר גבוה ועל אחת כמה וכמה אין הצדקה ללידה מחוץ לבית חולים, או מחוץ לחדר הלידה ה"קונבנציונאלי",ועדיף לדעתי מרכז רפואי עתיר נסיון בהריונות בסיכון. כללית, מציע מכל לב לעבור הערכה מקיפה באחת ממרפאות הגושה בארץ ולהקדיש זמן ללבן את הנושא לעומק. אני מזמין קוראות של הפורום - לפחות אחת עם התנסות ספציפית ב"לידה טבעית" בבית חולים במרכז הארץ לספר על קורותיה. בכל מקרה, מאחל לך המשך הריון קל ולידה בריאה

בברכה 
פרופ׳ ארי זימרן
שם הכותב * 
נושא ההודעה *   
תוכן ההודעה
קבצים מצורפים (pdf,doc,zip,jpg,gif)


 
 
RSS