העמותה הישראלית לגושה מרכינה ראש עם פטירתו של חתן פרס ישראל, הרב עדין שטיינזלץ ז"ל

הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, מבאר וחוקר תלמוד ידוע הלך הבוקר (שישי) לעולמו בבית החולים שערי צדק בירושלים בגיל 83. הרב שטיינזלץ, שהתפרסם בביאורו על התלמוד, הוא חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, וקיבל את עיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012.

הרב אושפז לאחרונה בבית החולים, לאחר שבימים האחרונים חלה בדלקת ריאות ואושפז במצב קשה. בתחילת השבוע חלה הדרדרות במצבו, והוא הורדם והונשם. מבית החולים שערי צדק נמסר כי הרב שטיינזלץ היה ידיד של המרכז הרפואי שנים רבות, וכי הוא טופל במסירות. "פטירתו של הרב היא אבידה גדולה לעולם היהודי. אנו משתתפים בצער המשפחה ותלמידיו הרבים בארץ ובעולם", נמסר מבית החולים. (אתר וואלה!)

 

גלית דיין, מזכירת מרפאת הגושה בבי"ח שערי צדק בירושלים: "ברוך דיין האמת. הרב שטיינזלץ ז״ל היה איש מאד מאד מיוחד, חכם, ידען ואיש שיחה מרתק ומקשיב. הרב התמודד עם המון קשיים בריאותיים בגבורה ולא נשבר גם כשאיבד הרבה מיכולותיו. לציין גם את משפחתו ועוזריו שטיפלו ודאגו לו במסירות רבה כל השנים. יהי זכרו ברוך."

 

פרופ' ארי זימרן, מיחידת הגושה בבי"ח שערי צדק: "מעבר לכל סגולותיו, תרם הרב שטיינזלץ ז"ל בהיבט הגושולוגי בכך שחשף את סיפורו האישי מספר פעמים במטרה למזער את מורכבות בעיית הסטיגמטיזציה בציבור החרדי למחלות תורשתיות".